100 milyon dolarlık Metaverse Ar-Ge merkezi inşa ediliyor | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / KRIPTO

100 milyon dolarlık Metaverse Ar-Ge merkezi inşa ediliyor

23 Haziran • 10:11 • parafesor
Two Bulls'un kurucusu James Kane, işinin henüz metaverse'i piyasaya sürmede oynayacağı rol hakkında “Gerçekten bütün bir dünyayı tasarlıyoruz” dedi.
...

Tayland merkezli metaverse girişimi Translucia Global Innovation, Avustralyalı yazılım geliştirme firması Two Bulls ile ortaklık kurdu ve Melbourne'de bir Metaverse Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MRDC) kurmak için 100 milyon dolarlık bir başlangıç ​​bütçesi ayırdı.

Translucia, Ekim 2021'de sanal dünya için 283 milyon dolarlık ilk aşama yatırımıyla “Translucia Metaverse” projesini başlatan sanat ve eğlence şirketi T&B Media Global'in bir yan kuruluşudur .

Şimdi, T&B, projeyi bu yıl Kasım ayı için planlanmış bir yumuşak lansmanla hayata geçirmek için MRDC'yi inşa etmek için Two Bulls ile ortaklık kuruyor.

Two Bulls Kurucusu ve CEO'su James Kane, Cointelegraph'a T&B'nin Translucia Metaverse projesini gerçekleştirmeye yardımcı olabilecek dünya çapında bir ortak arayışına girdiğini söyledi.

“Önemli bir araştırma ve geliştirme yapılması gerektiğine dair bir anlayış vardı” dedi. "Çok iddialı bir proje"

Bu yıl iki kuruluş arasında yapılan bir dizi konuşma, Two Bulls'un en iyi rolünün, onu inşa etmeye yardımcı olacak bir araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezi olarak olacağının anlaşılmasıyla sonuçlandı.

"Bu metaverse projesinin yenilikçi unsurlarıyla ilgili konuşmaların başında gerçekten oradaydık. Nasıl görünecek, deneyim nasıl olacak ve ne tür teknoloji platformlarında çalışacak.”

Kane, "Merkezin kendisi, Two Bulls'un halihazırda yaptıklarının gerçekten bir uzantısı," diye ekledi.

Melbourne'ün yetenekli yerel işgücü ve harcanan her uygun 1$ için 45 sente kadar Ar-Ge vergi teşviki anlaşmanın imzalanmasına yardımcı oldu.

“Aldığımız Ar-Ge teşvikleri, Avustralya'da böyle bir merkezin kurulmasında Ar-Ge için belirleyici bir faktör”dedi.

DİĞER KRIPTO HABERLERİ