2023 Hyundai Ioniq 6 Elektrikli Bir GT Olarak Tanıtıldı | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / OTOMOBIL

2023 Hyundai Ioniq 6 Elektrikli Bir GT Olarak Tanıtıldı

28 Haziran • 19:44 • parafesor
Hyundai'nin videosu, elektrikli sedan için heyecan yaratmak için aerodinamik tasarımlar kullanıyor.
...

Hyundai Ioniq 6 için yeni teaser videosu aslında yaklaşmakta olan EV'yi göstermiyor. Bunun yerine klip, basitleştirilmiş şeylerden örnekler göstererek izleyicilere aracın genel havasını vermeye çalışıyor. Arabanın sloganıyla bitiyor: "Electrified Streamliner."

 

2023 Hyundai Ioniq 6

 

Videonun sesi Korece, ancak Hyundai'nin Ioniq 6 ile ilgili mesajını almak için dili anlamanıza gerek yok  . Klip, küçük bir çocuğun "Geleceğin Bisikleti" mesajlı bir kitaptaki Art-Deco tarzı bir bisiklet resmine bakması ile başlıyor. Sonra, bir şezlonga uzanmış bir adam görüyoruz. Bulutlar bir dağın üzerinden ve ardından siyah bir çakıl taşının etrafından akar. Nihai görünüm, içinde beyaz bir yarım küre bulunan kubbe şeklinde, pencere kaplı bir binadır.

2023 Hyundai Ioniq 6

 

Akıcı hatları, araca Hyundai'nin yeni EV'yi nasıl abarttığına uyan aerodinamik bir şekil veriyor. Üretim versiyonunun casus fotoğraflarına bakılırsa, yola çıkan Ioniq 5 konsepte çok benzeyecek.

2023 Hyundai Ioniq 6

 

Kamuflajlı geliştirme araçlarının gövdelerinde şekli gizlemek için paneller bulunur . Ön uç, yine de gösteri arabasıyla güçlü benzerliklere sahip.

Ioniq 6, Ioniq 5 ve Kia EV6 GT'nin de temelini oluşturan E-GMP platformunda çalışıyor. Bu sedanın 77,4 kilovat saatlik bir pil takımı kullandığı bildiriliyor . Çift motorlu bir varyantın yaklaşık 300 beygir gücüne (224 kilovat) sahip olacağı bildiriliyor. Ayrıca 576 beygirlik (430 kW) çıkışını EV6 GT ile paylaşacak bir N performans versiyonu da olabilir.

2023 Hyundai Ioniq 6

 

Söylentiler, Ioniq 6'nın Haziran ayında Güney Kore'de görücüye çıkabileceğini öne sürüyor. Bu teaserın yayınlanması, muhtemelen yakında bir açıklama olacağını gösteriyor. 2023 model yılı için ABD'de satışta olması gerekiyor .

2023 Hyundai Ioniq 6

 

Ioniq 6'nın ardından Ioniq 7, Hyundai'nin EV alt markasının bir sonraki teklifi olacak. Konsepte bakılırsa , geniş pencereleri olan büyük bir SUV olacak. Diğer modeller gibi, E-GMP platformunda çalışacak. 

 

 

2023 Hyundai Ioniq 6 Elektrikli GT

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla otomobil haberi için parafesor.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER OTOMOBIL HABERLERİ