ABD Piyasaları Ayağa Kalktı! Sert Yükselişlerin Önü Açıldı

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Wall Street yatırımcısı uzun süre sonra teknik göstergeye odaklandı. 12 Ocak tarihinden sonra genişlik itme göstergesi ilk kez boğa piyasası sinyalini verdi.

ABD Piyasaları Ayağa Kalktı! Sert Yükselişlerin Önü Açıldı

ABD borsalarında üç yılın ardından ilk kez bir teknik bir sinyal ralli işaretini verdi. Fakat Wall Street çevreleri bu sinyalin güvenilir olup olmadığı konusunda tereddüt ediyor.

MarketWatch’un açıklık getirdiği bilgiye göre genişlik itme göstergesi olarak bilinen teknik sinyal 12 Ocak’ta sonrası 3 yıl sonra ilk kez kıpırdadı.

Bahsi geçen gösterge Walter Deemer tarafından oluşturuldu.

Uzmanlar göstergenin harekete geçmesinin birçok teknik bakan analistti heyecanlandırdığı belirtiliyor.

ABD Borsaları Karışık Seyir İzledi

ABD Borsaları Karışık Seyir İzledi

ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününde karışık seyir izleyerek günü tamamladı.

Deemer göstergenin 1,97’nin üzerine atmasıyla tetiklenmiş olacağını ifade ederken. Yaşanan bu gelişme göstergenin ortaya çıkmasından bu yana geçtiğimiz yıllarda nadiren hareketlendi. Tetiklenme çoğu zaman yeni bir boğa piyasasının başladığı zaman görüldü.

ABD Piyasalarında Hisse Senetleri Ralli Yapabilir!

ABD Piyasalarında Hisse Senetleri Ralli Yapabilir!

Yardeni, ABD hisse senedir piyasalarında ayı piyasasının sona erdiğini bildirerek, yeniden boğa piyasasına dönüş yapıldığını söyledi.

Genişlik itme göstergesi zamanla popülerlik elde ederken diğer analistler de zamanla göstergenin farklı versiyonlarını kullanmıştı.

Bu versiyonlar da genişlik itme göstergesi gibi hisse senetlerinin daha geniş piyasa performansından nasıl etkilendiğine dair yatırımcılara ayrıntılı isteyenin önüne seriyor.

Hisse senedi ile uğraşan analistler, genişlik-itme göstergesinin ve piyasa genişliğindeki toparlanmaya dair son yıllarda daha az faydalı olduğunu düşünüyor.

Gönder