ALFAS Sermaye Tavanını Yüzde 1900 Attırdı! Bedelsiz Sermaye Artırımı Mı Geliyor?

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS) kayıtlı sermaye tavanını 200 milyon TL'den 4 milyar TL'ye çıkarmak için SPK'ya yaptığı başvurunun onaylandığını duyurdu.

ALFAS Sermaye Tavanını Yüzde 1900 Attırdı! Bedelsiz Sermaye Artırımı Mı Geliyor?

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS) kayıtlı sermaye tavanını rekor artırım yaparak tam yüzde 1900 artırdı. SPK'ya başvuru yapan şirketin onay almasıyla sermaye tavanının yükseltilmesi işlemi tamamlandı. Bu durum yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı beklentilerini de artırabilir. Şirketin halka arz sonrası çalışmalarını hızla devam etmesi ve güçlü büyümesiyle sermaye artırımı yapmak için hamle yapmasının ihtimali güçlendi.

Alfa Solar (ALFAS) 7,2 Milyon Dolarlık GES Anlaşması İmzaladı!

Alfa Solar (ALFAS) 7,2 Milyon Dolarlık GES Anlaşması İmzaladı!

Alfa Solar'dan gelen son dakika KAP açıklamasında, Bara Mühendislik ile GES kurulumu kapsamında 7.2 milyon dolarlık anlaşma yapıldığını ve avansın alındığı duyuruldu.

 Alfa Solar Sermaye Tavanı Artırım Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden yatırımcılarına yaptığı duyuruda; '' Şirketimizin 200.000.000 TL (iki yüz milyon Türk Lirası) olan kayıtlı sermaye tavanının 4.000.000.000 TL (dört milyar TL) 'ye yükseltilmesi amacıyla hazırlanan Şirket Esas sözleşmesinin "Sermaye" başlıklı 6. Maddesi'nde değişiklik içeren ekli tadil metnine ilişkin gerekli uygunluk Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 07.03.2023 tarihinde gönderilen aynı tarihli ve E-29833736-110.04.04-34257 sayılı yazısı ile onaylanmıştır. Süreçle ilgili olarak gerekli izinlerin alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulunulacaktır. Esas Sözleşme değişikliği, Ticaret Bakanlığı'nın iznini takiben, yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacaktır. SPK onaylı tadil metni ekte yer almaktadır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.'' denildi.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1120981

ALFAS Hisseleri Günü Ne Kadar Oldu? 

ALFAS koduyla BIST 100 endeksine kote olan şirketin hisseleri günü yüzde 0,20 yükselişle 255,70 TL'den fiyatlanmaya devam ediyor. Şirketin hisseleri açıklama sonrasında hızla yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Açıklama öncesi 245,67 TL'ye kadar düşüş yaşayan hisse açıklama ile birlikte bütün kayıplarını sildi ve pozitif tarafa geçti.

ALFAS Hisse Grafiği 7 Mart 2023

Kaynak: Investing

Barem Ambalaj (BARMA), Merkez Bankası'yla Anlaştı! Milyarlık Kredi Onaylandı!

Barem Ambalaj (BARMA), Merkez Bankası'yla Anlaştı! Milyarlık Kredi Onaylandı!

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA), TCMB ile 1,5 milyar TL'lik kredi anlaşması yaptı. Şirket krediyi Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımına kullanacak.

Gönder