AMD, Ryzen Gömülü R2000 Serisini Duyurdu | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / TEKNOLOJI

AMD, Ryzen Gömülü R2000 Serisini Duyurdu

22 Haziran • 06:41 • parafesor
AMD, IoT ve ince istemci pazarlarında kullanım için üstün performans ve verimliliğe sahip Ryzen Embedded R2000 Serisini piyasaya sürdü.
...

Bugün AMD, geniş bir endüstriyel ve robotik sistem yelpazesi, yapay görme, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve incelik için optimize edilmiş ikinci nesil orta sınıf çip üzerinde sistem (SoC) işlemci hattı olan Ryzen Embedded R2000 Serisini tanıttı.

 

AMD Ryzen Gömülü R2000 Serisini

 

AMD'nin Ryzen Embedded R2000 işlemcileri, parlak 4K çözünürlükte dört adede kadar farklı ekrana güç sağlayabilir. Ryzen Embedded R2000 Serisi, karşılaştırılabilir R1000 serisi CPU'lardan %81'e kadar daha yüksek işlemci ve GPU performansı sergileyen yeni R2515 modeliyle, önceki nesle kıyasla iki kat daha fazla çekirdek sayısı sunar ve önemli bir performans artışı sağlar. 

Ayrıca, zengin ve uyarlanabilir multimedya yetenekleri için AMD Radeon grafikli "Zen+" çekirdek mimarisi kullanılarak watt başına performans verimliliği optimize edilmiştir.

AMD Ryzen Gömülü R2000 Serisini

 

Yeni Ryzen Embedded R2000 serisi CPU'lar, sekiz iş parçacığında dört adede kadar Zen+ işlemci çekirdeğine ölçeklenebilir ve 2MB L2 ve 4MB L3 önbellek sunar. 

Sistem tasarımcıları, tek bir işleme platformundan güç ve performans ile nihai konfigürasyonu bulacaktır.

AMD Ryzen Gömülü R2000 Serisini

 

AMD'nin yeni R2000 serisi, 3200 MT/s DDR4 çift kanallı belleği ve genişletilmiş giriş ve çıkış bağlantısını destekler. Yeni serinin, önceki R1000 işlemcilere %50 daha fazla bellek bant genişliği ve iki kat daha fazla G/Ç bağlantısı sağlaması bekleniyor.

 

AMD, Ryzen Gömülü R2000 Serisini

 

Yeni AMD Ryzen Embedded R2000 Serisinin Temel Özellikleri ve Avantajları

  • DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b veya eDP 1.3 arabirimlerinden yararlanarak net 4K çözünürlükte dört adede kadar bağımsız ekrana güç sağlayın
  • 16 adede kadar PCIe Gen3, 2x SATA 3.0 ve 6 USB bağlantı noktası (USB 3.2 Gen2 ve 2.0) ile geniş bir yüksek hızlı çevre birimi ve arabirim seti
  • İşletim sistemi desteği, Microsoft Windows 11/10 ve Linux Ubuntu LTS'yi içerir
  • AMD Güvenli İşlemci, hassas verilerin korunmasına ve kodun çalıştırılmadan önce doğrulanmasına yardımcı olmak için kurumsal sınıf güvenlik özelliklerini ve gerçek zamanlı DRAM bellek şifrelemesi için AMD Memory Guard'ı destekler.
  • Planlanan ürün kullanılabilirliği 10 yıla kadar uzatılarak müşterilere uzun yaşam döngüsü desteği yol haritası sağlar

 

 

AMD Ryzen R2000 Serisi Optimize Edilmiş Performans ve Güç Verimliliği Sunuyor

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla teknoloji haberi için parafesor.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER TEKNOLOJI HABERLERİ