Apple'ın M3 İşlemcisi Hakkında İlk Bilgiler Geldi! | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / TEKNOLOJI

Apple'ın M3 İşlemcisi Hakkında İlk Bilgiler Geldi!

28 Haziran • 10:06 • parafesor
Apple'ın M3 işlemcisi hakkında ilk bilgiler geldi! İşte Apple M3 özellikleri ve çıkış tarihi
...

Apple, bu ayın başlarında düzenlediği WWDC22 konferansında yeni yazılım ve ürünlerini piyasaya sürdü. Bu kapsamda M2 işlemci tanıtılırken, ondan güç alan MacBook Air ve Pro 2022'de görücüye çıktı. Son gelen bilgilere göre şirket, işlemcinin halefi üzerinde boşluk açmadan çalışmalara başladı. M3 ile ilgili ilk bilgiler geldi. 

İşte Apple M3 özellikleri ve çıkış tarihi!

 

Apple M3 İşlemci Kullanıcılara Neler Sunacak?

Bloomberg editörü Mark Gurman, Power On haber bülteninde Apple'ın çalışmaları hakkında önemli bilgiler verdi. Gurman'a göre şirket, bu ayın başlarında tanıtılan M2'nin halefi olan M3 üzerinde çalışmaya başladı. Henüz geliştirme aşamasında olduğu için çok fazla detay bilinmiyor. Ancak, gelecek yıl çıkış yapması yüksek ihtimal.

Apple'ın M3 İşlemcisi Hakkında İlk Bilgiler

 

Mark GürmanM3'ün gelecek yıl dört farklı Mac modeline güç vereceğini söyledi: 13 inç MacBook Air (J513), 15 inç MacBook Air (J515) ve yeni iMac (J433). Dördüncü cihazın 12 inçlik bir MacBook olduğu belirtiliyor ancak henüz geliştirme aşamasında olduğu için bununla ilgili bilgiler şimdilik sınırlı.

 

Apple, önümüzdeki yıl M3 tanıtılana kadar birkaç M2 serisi yonga setini daha sıkıştırmayı planlıyor. Gürman'a göre bunlar; M2 Pro, M2 Max, M2 Ultra ve M2 Extreme isimleri altında gelebilir. Firmanın daha önceki çalışmalarını göz önüne alırsak bu olasılığın oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 

Apple'ın M1 ve M2 yongaları 5 nm üretim sürecinden geçti. M3 ise 3 nm mimarisi ile bu alanda önemli bir yenilikle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Son olarak performans ve verimlilikte önemli ölçüde artması beklenen işlemci, henüz teyit edilmemiş olsa da TSMC tarafından üretiliyor.

Apple'ın M3 işlemcisi

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

 

Daha fazla teknoloji haberi için parafesor.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

DİĞER TEKNOLOJI HABERLERİ