Asya Piyasaları ABD Enflasyon Verisi Öncesi Karıştı

Yayın Tarihi:

Asya piyasaları, yatırımcıların Perşembe günü açıklanacak olan ABD tüketici fiyat endeksi raporunu merakla beklemesiyle birlikte karışık bir seyir izledi.

Asya Piyasaları ABD Enflasyon Verisi Öncesi Karıştı

Asya piyasaları, yatırımcıların Perşembe günkü ABD tüketici fiyat endeksi raporunu merakla beklemesiyle karışık bir seyir izliyor. Ekonomistler, enflasyonun Aralık ayında düşeceği yönünde tahminde bulundu. Bu durum Fed'in önceki faiz oranlarındaki artışların amaçlanan etkilerinin olduğuna işaret edebilir.

Avustralya'nın S&P/ASX 200 Endeksi, ülkenin Kasım 2022 ticaret dengesinin açıklanmasından sonra yüzde 1,2 oranında yükseldi.

Nikkei 225 yatay bir seyir izliyor. Topix ise yüzde 0,34 oranında yükseldi. Güney Kore'den Kospi yüzde 0,18 oranında değer kazandı. Bunun yanı sıra Kosdaq kısmi düşüş yaşadı.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi yüzde 0,73 oranında değer kaybı yaşayarak daha önceki kazançlarını tersine çevirdi. Anakara Çin'in Shanghai Composite yüzde 0,24 oranında düşerken, Shenzhen Component ise yüzde 0,077 oranında düştü. Çin'in tüketici fiyat endeksi, Aralık 2022 tarihinde bir yıl öncesine kıyasla yüzde 1,8 artış gösterdi.

Hindistan'ın Aralık 2022 tarihli enflasyon verileri de açıklanacak.

Gönder