Bir Şirketten Daha Tarihi Karar! Sermaye Tavanı Yüzde 2857 Artırılacak!

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (QUAGR) kayıtlı sermaye tavanını 525 milyon TL'den 15 milyar TL'ye çıkarmaya karar verdi.

Bir Şirketten Daha Tarihi Karar! Sermaye Tavanı Yüzde 2857 Artırılacak!

Borsa İstanbul'da 2022 4. çeyrek bilançolarında rekor kar açıklayan şirketler kayıtlı sermaye tavanlarını artırmaya devam ediyor. Böylece bedelsiz sermaye artırımının da önünü açan şirketler yatırımcıların dikkatini çekiyor. 

QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (QUAGR) 2022 4. çeyrek bilançosunda 2022 net karını 1,7 milyar TL olarak açıkladı. Yapılan açıklama yatırımcıların beklentilerini karşılarken, şirketten bir adım daha geldi ve kayıtlı sermaye tavanı artırımı için SPK'ya başvuru yapılacağı duyuruldu. Şirketin aldığı Yönetim Kurulu kararı ile 525 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanı, 15 milyar TL'ye çıkarılmasına karar verildi.

Girişim Elektrik (GESAN), EnerjiSA Ortağından Milyon Liralık Sipariş Aldı!

Girişim Elektrik (GESAN), EnerjiSA Ortağından Milyon Liralık Sipariş Aldı!

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GESAN), EnerjiSA bağlı ortaklığı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.'den 30 milyon TL'lik sipariş aldı.

Qua Granite Sermaye Tavanı Artırımı Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklamada; ''Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 07 Mart 2023 tarihli toplantısında;

  • Şirketimizin 525.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanının 15.000.000.000 TL'ye yükseltilmesine,
  • Esas sözleşmenin "Şirket'in Sermayesi" başlıklı 6. Maddesinin ekteki şekilde tadil edilmesine,

Kayıtlı sermaye tavan artırımı ve esas sözleşme değişikliği için Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Ticaret Bakanlığı'na gerekli başvuruların yapılmasına ve diğer işlemlerin yerine getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.'' denildi.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1121235

QUAGR Hissesi Günü Nasıl Tamamladı?

#QUAQR koduyla BIST 100 endeksine kote olan şirketin hisseleri günü yüzde 3,78 yükselişle 76,80 TL'den tamamladı. QUAQR hisseleri açıklama sonrasında herhangi bir volatilite yaşamadı. Açıklama öncesi gün içinde en düşük 74,15 TL seviyesini test eden QUAQR hisseleri kapanışa doğru kayıplarını sildi ve günü pozitif tamamladı.

QUAGR Hisse Grafiği 7 Mart 2023

QUAGR Hisse Grafiği 7 Mart 2023

Kaynak: Investing

Gönder