BIST 100 Hisselerinde Destek ve Direnç Noktaları (16 Mart 2023)

Yayın Tarihi:

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nin yeni güne satıcılı başlangıç yapması beklenirken, hisselere ait destek/ direnç noktaları ve yabancı yatırımcı pay dağılımına dair detaylar...

BIST 100 Hisselerinde Destek ve Direnç Noktaları (16 Mart 2023)

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi, önceki gün satıcılı hareket yaşanırken dalgalı fiyat hareketlerine maruz kalmıştı. Bankacılık sektörüne yönelik endişelerle küresel risk iştahının zayıflama kaydettiği haftada dalgalanmaların devam etmesi bekleniyor.

Borsada Düşüş Sürecek Mi? BIST 100 Teknik Analizi (16 Mart 2023)

Borsada Düşüş Sürecek Mi? BIST 100 Teknik Analizi (16 Mart 2023)

İnfo Yatırım analistleri tarafından 16 Mart 2023 tarihinde, haftanın dördüncü işlem gününde BIST 100 ve VİOP teknik analizi ile ilgili detaylar verildi.

Borsada Oynaklığa Dikkat!

BIST-100 Endeksi’nde de satıcılı bir seyir hakim olmaya devam ediyor. Önceki gün içerisinde sert satışların yaşandığı ve volatilitenin artış kaydettiği endekste önemli bir seviye olarak takip edilen 50 günlük basit hareketli ortalama 5.196 altında bir kapanış söz konusu oldu.

Endekste tepki alımlarında 50 günlük ortalama ilk önemli direnç noktası olarak önümüze çıkmaktadır. Bu ortalama yukarı yönlü aşılması durumunda 5.250 – 5.300 ve 5.350 seviyeleri direnç olarak takip edilecektir. 50 günlük ortalama altında devam etmesi durumunda halinde satıcılı seyrin etkisini sürdürebileceği endekste 5.065 – 5.000 – 4.950 ve 4.870 seviyeleri destek konumunda bulunmaktadır.

5.000 puan altı kapanışlar teknik görünümdeki zayıflamanın derinleşmesini tetikleyecektir.

Endekste yeniden satışların yaşanması durumundaysa; 5,065 ve 5,000 seviyeleri kısa vadeli ilk destek noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyelerin altındaysa 4950 ve 4870 seviyeleri gündeme gelebilir.

HEKTS ve KONTR Hisselerinde Kısa Vadeli Alım Tavsiyesi!

HEKTS ve KONTR Hisselerinde Kısa Vadeli Alım Tavsiyesi!

Yatırım Finansman, yatırımcılar için 16 Mart haftanın dördüncü işlem gününde günlük hisse önerileri listesini paylaştı. 2 önemli hissede kısa vadeli alım tavsiyesi verildi.

Hisse Senetlerinde Destek ve Direnç Noktaları

Aşağıdaki tabloda yer alan destek ve direnç noktaları; söz konusu şirketin pivot noktaları ve seçilmiş hareketli ortalamalarından meydana gelen 13 seviye dikkate alınarak analiz edilmiştir.

Bahsi geçen bu 13 seviyeden kapanış fiyatına eşit veya en yakın uzaklıkta bulunan 3’er seviye destek ve diren noktaları olarak listelenmiştir.

hisse pivot 1

hisse pivot 2

Tabloda bulunan destek ve direnç seviyeleri yatırımcının risk ve getiri profili de göz önünde bulundurularak gün içi işlemlerde kar alımı ve zarar kes için referans alınabilir. Yukarıdaki tabloda yer alan bilgiler herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemekle birlikte her gün güncellenmektedir.

Borsada Yabancı Yatırımcı Payı Ne Durumda?

Borsada yabancı yatırımcı paylarındaki dağılıma dair varsayımlar şu şekilde:

yabancı takas oranı

yabancı takas oranı 1

Yabancı pay dağılımı verilerinin resmi bir veri olmaması nedeniyle hata payı olduğu unutulmamalıdır. Yabancı yatırımcı paylarındaki söz konusu değişimler doğrudan bir hisse senedine yatırım kriteri olarak baz alınmamalıdır. Bir şirkete yatırım yapmak için sektördeki gelişmeler, ortaklık yapısı ve finansal görünümü analiz edilmelidir.

Gönder