Borsada Halka Arz Rüzgarı Esiyor! Borlease Otomotiv A.Ş. Halka Arz Olacak!

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) halka arz olmaya hazırlanıyor. Yıldız Pazar'da #BORLS koduyla işlem görecek olan şirketin halka arzı oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.

Borsada Halka Arz Rüzgarı Esiyor! Borlease Otomotiv A.Ş. Halka Arz Olacak!

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) halka arz olacağını açıkladı. Şirketin halka arzı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. konsorsiyumunda gerçekleştirilecek. Yatırımcılar Borlease Otomotiv A.Ş.'nin halka arz açıklaması sonrasında ''BORLS halka arz fiyatı nedir?'' ve ''BORLS halka arzı ne zaman?'' araştırmalarını hızlandırdı. Şirketin yaptığı halka arz açıklamasıyla ilgili detayları yatırımcılar için derledik.

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) halka arz fiyatı yapılan çalışmalar sonrasında belirlenecek. BORLS halka arz fiyatı açıklandığında parafesör.net üzerinden bildirilecektir.

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Tarihi Ne Zaman?

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) halka arz tarihi SPK onayından sonra gerçekleşecek. Halka arz talep toplama tarihleri belirlendiğinde yatırımcılara duyurulacaktır.

Akfen Yenilenebilir Enerji Halka Arz Fiyatı Doğru Mu? AKFYE Fiyat Tespit Raporu!

Akfen Yenilenebilir Enerji Halka Arz Fiyatı Doğru Mu? AKFYE Fiyat Tespit Raporu!

Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE) halka arz fiyatı 9,80 TL olarak belirlendi. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.tarafından haka arz fiyat tespit raporu yayınlandı!

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Halka Arz Eşit Mi, Oransal Mı?

Şirketin halka arzının oransal dağıtım yöntemiyle yapılacağı açıklandı. Özellikle küçük yatırımcılar eşit dağıtım yapılmasını daha çok tercih etmektedir. Dağıtım yönteminin bu şekilde olması yüksek talepte bulunanlar için avantaj olarak görülmektedir.

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

Şirketin halka arzı tamamlandıktan sonra halka arz gelirlerini nerede kullanacağı açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada halka arz gelirinin;

  • Yüzde 70 Taşıt alımı, yeni yatırımların finansmanı,
  • Yüzde 30 İşletme sermayesi, mevcut kredi borçlarının geri ödenmesinde kullanılacağı bildirildi.

BORLS Halka Arz Şekli Nasıl Olacak?

  • Sermaye Artırımı : 28.200.000 Lot
  • Ortak Satışı : 18.800.000 Lot (Bor Holding A.Ş.)
  • Ek Ortak Satışı : 7.050.000 Lot (Bor Holding A.Ş.)

Şirketin toplam 47,000,000 Lotu halka arz edecek. Halka arz beklentilerin üzerinde talep gelmesi durumunda ek olarak 7,050,000 Lot daha halka arz edilebilecek.

Ereğli Demir Çelik Yatırımcıları Şokta! İşte EREGL 2023 Temettü Kararı!

Ereğli Demir Çelik Yatırımcıları Şokta! İşte EREGL 2023 Temettü Kararı!

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) 2022'de 18 milyar TL net kar açıklamasına rağmen, yatırım dönemi olması sebebiyle 2023'te temettü dağıtmayacak.

BORLS Halka Arz Tahsisat Grupları

Şirket tarafından bireysel yatırımcılara ve kurumsal yatırımcılara ayrılan paylara ilişkin açıklama henüz yapılmadı. Halka arz edilecek lotlarla ilgili ek satış için herhangi bir sınırlama olmayacak.

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Halka Arz Sonrası Satmama Tahaddüdü

BORLS halka arz sonrası yatırımcılarına satış yapmama tahaddüdünde de bulundu.BORLS paylarına yönelik 1 yıl boyunca ihraçcılar, 1 yıl da ortaklar herhangi bir hisse satışı yapmayacak.

BORLS Hisselerine Halka Arz Sonrası Fiyat İstikrarı Uygulanacak Mı?

Şirketin hisselerinin halka arz olmasının ardından BIST 100 endeksinde işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 ay boyunca fiyat istikrarı uygulanacağı açıklandı.

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Halka Açıklık Oranı Ne Kadar Olacak?

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) halka arzında şirketin halka açıklık oranı ek satışlarında yapılması halinde yüzde 32,04 olacak.

Astor Enerji Yatırımcılarını Sevindirdi! İşte 2023 Temettü Kararı ve Temettü Tarihi!

Astor Enerji Yatırımcılarını Sevindirdi! İşte 2023 Temettü Kararı ve Temettü Tarihi!

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) halka arz sonrası ilk temettüsünü dağıtıyor. ASTOR hissedarları 2023 yılında hisse başına net 0,4761299 TL temettü alacak.

BORLS Halka Arzında T1-T2 Bakiye Kullanımı

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanımı gerçekleştiremeyecek.

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) Ne İş Yapar, Faaliyet Alanı Neresidir?

Borlease Otomotiv A.Ş.  filo kiralama sektöründe faaliyet gösteiyor.2013 yılında kurulmuş olan şirket Bor Holding'in ilk temel taşı olma gücüyle iş ortaklarına sunduğu hızlı ve pratik çözümlerle kısa sürede sektörde önemli bir konuma sahip olmuştur. Bor Holding bünyesindeki grup şirketleri ile güçlenerek “yenilik, kolaylık ve uyum” sloganıyla devam etmektedir.

Borlease Otomotiv, operasyonel filo kiralama sektöründeki uzmanlığını iş ortaklarının ihtiyacı ile birleştirip yüzde 100 müşteri memnuniyeti kazanmak misyonu çerçevesinde sektöründe üst düzey hizmet sunmaktadır.

Müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışıyla; çevreye, yasalara, toplumsal ve etik değerlere saygılı, yenilikçi, sosyal sorumluluk bilincine sahip şirket profiliyle; Türkiye’nin öncü filo kiralama şirketleri arasında yer almak başlıca vizyonudur.

Bor Holding Hakkında Bilgiler

Bor Holding’in temelleri, 2013 yılında Borlease Otomotiv’in kurulmasıyla atıldı. Daha sonra sırasıyla 2015 yılında Ayka Sigorta’yı, 2018 yılı ile birlikte Magdeburger Sigorta’yı ve Tardigrad Bilişim’i bünyesine kattı. 2019 yılı itibariyle otomotiv, sigortacılık ve yazılım yatırımlarındaki sinerjisini arttıran Bor Holding, aynı yıl SIXT Türkiye’yi satın aldı. Farklı sektörlerde hizmet veren tüm markalar günümüzde, Bor Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Borlease Otomotiv A.Ş. taslak izahname için tıklaynız.

Borlease Otomotiv A.Ş. fon kullanım yeri raporunu okumak için tıklayınız.

Bir Şirkete SPK'dan Büyük Şok! Sermaye Artırımı Onaylanmadı, Hisse Çakıldı!

Bir Şirkete SPK'dan Büyük Şok! Sermaye Artırımı Onaylanmadı, Hisse Çakıldı!

Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (BALAT) yüzde 90,62 bedelli sermaye artırımı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmadı!

 

 

 

Gönder