Dogecoin Birçok Yasadışı Faaliyette mi Kullanıldı? | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / KRIPTO

Dogecoin Birçok Yasadışı Faaliyette mi Kullanıldı?

23 Haziran • 12:49 • parafesor
Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE), yasa dışı faaliyetlerde bulunan kullanıcılar için de uygun bir seçim haline gelmiş durumda.
...

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE), yasa dışı faaliyetlerde bulunan kullanıcılar için de uygun bir seçim haline gelmiş durumda. Elliptic Connect, DOGE jetonunun birçok hırsızlık, dolandırıcılık ve Ponzi şemasına dahil olduğu dünya çapında olaylar tespit etti.

DOGE, 50 dolandırıcılık olayına karıştı

Rapora göre, şimdiye kadar yaklaşık 50 bu tür olay tarayıcılarının altına girdi. Bu olaylar milyonlarca dolar değerinde Dogecoin içeriyordu. 2021'de bir Türk Ponzi planıyla bağlantılı yaklaşık 119 milyon dolarlık DOGE hırsızlığından bahsetti. Bu olayın arkasında “Turgut V” takma adının olduğuna inanılıyor.

Raporlara göre Turgut ve ortakları, yaklaşık 1500 DOGE sahibini programlarına yatırım yapmaları için etkilemeyi başardı. Yatırımcılara sadece 40 gün içinde %100 getiri sözü verdiler. Dolandırıcının, yatırımcıları Zoom aramaları ve lüks toplantılar aracılığıyla ikna ettiğini de sözlerine ekledi. Takma ad, o zaman yaklaşık 119 milyon dolar değerinde olan 350 milyondan fazla Dogecoin toplamayı başardı.

Elliptic Connect, Dogewallet'ın piyasaya sürülmesinin aynı zamanda bilgisayar korsanlığıyla ilgili faaliyetlerle sonuçlandığını belirtti. Bununla birlikte, Plus Token Ponzi şemasını da vurguladı. Raporlara göre, Çinli yetkililer yaklaşık 6 milyar DOGE tokenine el koydu. Bu arada, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere yaklaşık 4,2 milyar dolarlık dijital varlık polis tarafından ele geçirildi.

Elon Musk, Dogecoin'i teşvik etmekle suçlanıyor

Bu arada, Dogefather, Elon Musk, bir DOGE yatırımcısı tarafından yaklaşık 258 milyar dolar için dava edildi. Tesla Chief, Dogecoin'i çalıştırmak için bir piramit şeması yürütmekle suçlandı. Şikayet, Musk, Tesla Inc ve SpaceX'in fiyatını yükseltmek için kriptoyu desteklediğinden bahsediyor.

Musk, DOGE'nin büyük bir destekçisi oldu. Belirteçle ilgili herhangi bir yorum yaptığında, fiyat yükselişe geçiyordu. Twitter anlaşmasının son duyurusu kripto pompasını yaptı. Davacı, misk ve şirketlerinin Dogecoin'in ticaretinden kâr elde etmesini teşvik etmesini engellemek istiyor.

DİĞER KRIPTO HABERLERİ