Düşüşten sağlam çıkanlar çok büyüyecek | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / KRIPTO

Düşüşten sağlam çıkanlar çok büyüyecek

23 Haziran • 10:12 • parafesor
İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Jon Cunliffe, kripto paralarda yaşanan son düşüşlerde "hayatta kalmayı" başaran projelerin, gelecek yıllarda Amazon ve eBay gibi teknoloji şirketlerinin seviyelerine gelebileceklerini söyledi.
...

Zürih’te düzenlenen Point Zero Konferansı’nda konuşan İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Jon Cunliffe, kripto para düşüşlerinden yeni başarı hikayeleri çıkabileceğini söyledi.

“Şirketler gitti ama teknoloji kaldı”

Cunliffe, dotcom balonu esnasında 5 trilyon dolarlık varlığın piyasadan silindiğini ancak bu çöküşten sağlam şekilde çıkanların da bambaşka seviyeye geldiklerini belirtti:

“Ben benzerliği dotcom balonuyla kuruyorum. O dönem 5 trilyon dolar piyasadan silinmişti. Birçok şirket yok oldu ama teknoloji kaldı. Ve 10 yıl sonra da, o krizde hayatta kalmayı başaranlar, yani Amazon ve eBay gibi şirketler, bugünün en dominant oyuncuları oldular”

“Birkaç ayda ne olursa olsun, kripto devam edecek”

Kripto paralardaki düşüşün kısa vadede devam etmesinin sağlam projeleri yok etmeyeceğini belirten yönetici şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki aylarda ne olursa olsun, kripto para teknolojisi ve ekonomisi gelişmeye ve ilerlemeye devam edecek. Gelecekte piyasalar üzerinde çok büyük etkileri olacağını düşünüyorum.”

Sabit coin’ler konusunda da konuşan Cunliffe, bu tür paraların temelinde yapayzeka entegrasyonunun olup olmaması gerektiği konusunda kararsız kaldığını belirtti ve “Londra’dan Zürih’e pilotsuz uçakla gitmek güzel oalbilir ya da kendi kendine sürüş yapan araba iyi olabilir ancak yapayzeka kodlanması yanlış olursa kaza yapılır” dedi.

DİĞER KRIPTO HABERLERİ