Emeklilere yüzde 40'lık zam sinyali | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / GÜNDEM

Emeklilere yüzde 40'lık zam sinyali

23 Haziran • 09:40 • parafesor
Tüm emeklilerin son birkaç haftadır en çok sorduğu soru, emekli maaşlarına zam gelecek mi? Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Temmuz ayında işçi emeklileri de dahil olmak üzere bir emekli zammı gelmesi planlandığını dile getirdi.
...

Emekli maaşlarına zam gelecek mi? Belki de son haftaların en popüler sorularından birisi olarak karşımıza bu çıkıyor. Çok soruların soruya AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yanıt verdi.

 Numan Kurtulmuş, "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere, öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Biraz eksik, biraz fazla olabilir." dedi. 

Ak Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, bir televizyon kanalında gündeme dair sorulara yanıt verdi. Dönemin mevcut ekonomik durumunu değerlendiren Başkanvekili Kurtulmuş, "Bu yaz aylarıyla birlikte bir rahatlamayı, ondan sonraki dönemde baz etkisiyle daha kalıcı bir rahatlamayı hissedeceğiz." dedi.

Asgari Ücretli Çalışanlara Vergi İndirimi!

En çok beklenen konu ile ilgili olarak emekli ve asgari ücretliler içinde açıklamalarda bulunan Kurtulmuş asgari ücretli çalışanlar için olumlu gelişmeler olduğunu şu cümleler ile ifade etti. 

''Vatandaşımızın vermesi gereken vergilerden vaz geçerek, destekler vererek vatandaşlarımızın gelirini yukarı çekmek için gayret sarf ediyoruz. Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi için atılacak adımlar var. Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım gücü problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bunun için alım gücünün desteklenmesini temin edilmesi lazım. Orta vadede tarımsal alanların daha fazla ekilmesini sağlamak. Tarım Bakanımız bu açıklamayı yaptı. Tarımsal ürünlerdeki fiyatların aşağı çekilmesi. Dar ve orta gelirli vatandaşımızın daha rahat konut alabilmelerini sağlamak için sadece kredi değil aynı zamanda ucuz arsa üretimi düzenlemelerinin yapılması. Bunlarla ilgili çok titiz çalışmalar yapılıyor. Yakın planda ailelerin alım gücünü arttıracak tedbirleri temin etmemiz lazım.

Asgari ücretle ilgili olarak Bakanlığın önünde farklı seçenekler var. Bunlardan birisine karar verilir. Orada vatandaşımızda yanlış algı oluşturmayalım. Söylediğimiz memur işçi emeklileriyle ilgili bir düzenleme.''

 

DİĞER GüNDEM HABERLERİ