ENJSA Hissesi Portföye Eklendi! Dev Hisselerde Potansiyel Getiriler Açıklandı!

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

ENJSA hissesi, 31 Mayıs itibarıyla Gedik Yatırım’ın Model Portföyüne eklendi. Aynı zamanda portföyde yer alan hisselerde potansiyel getiriler yatırımcılara aktarıldı.

ENJSA Hissesi Portföye Eklendi! Dev Hisselerde Potansiyel Getiriler Açıklandı!
Getiri Beklenen Hisseler

Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA)’nin hissesi 31 Mayıs Çarşamba günü Gedik Yatırım’ın Model Portföyüne eklendi. ENJSA hissesinin model portföyüne eklenmesinin sebebi olarak yılbaşından bu yana endeksin yüzde 3 altında performans göstermesi oldu. Bu kararın temelinde, Enerjisa'nın dağıtım işkolunun süregelen enflasyon ortamında avantaj sağlayabileceğine olan inanç yer alıyor.

SISE ve ENKAI Hisselerinde Artış Sinyalleri! Hedef Fiyatlar Açıklandı!

SISE ve ENKAI Hisselerinde Artış Sinyalleri! Hedef Fiyatlar Açıklandı!

SISE ve ENKAI hisselerine yönelik Tacirler Yatırım, 31 Mayıs Çarşamba günü yatırımcılar için hedef fiyat tahminlerini açıklayarak, hisselere yönelik günlük alım önerisi verdi.

Tüketici Fiyat Endeksi'nin çift haneli seviyelerde seyretmesi, yatırım harcamalarının geri ödemelerinin daha yüksek olduğu bir ortamı beraberinde getiriyor. Bu sebeple Gedik Yatırım analistleri, Enerjisa'nın 2023 ve 2024 yıllarında önceki yıllara benzer şekilde güçlü bir büyüme göstereceğini öngörüyor. Depremin olumsuz etkilerinin tek seferlik olduğunu ve serbest nakit akışına sınırlı bir etkisi olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda, 2023'ün ilk çeyreğinde etkilenen verimlilik ve kalite gelirlerinin yılın geri kalanında kademeli olarak iyileşeceği bekleniyor.

Enerjisa (ENJSA)’nın 2023 ve 2024 yılları için öngörülen varsayımlara göre, Fiyat/Kazanç (F/K) oranları sırasıyla 8,2x ve 6,2x seviyelerinde işlem görecektir. Aynı dönemler için Firma Değeri/Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kar (FD/FAVÖK) oranları ise sırasıyla 3,0x ve 2,3x düzeyinde bulunacağı belirtildi.

ENJSA Hissesi Kaç TL Seviyesinde?

Borsa İstanbul’da ENJSA koduyla işlem gören Enerjisa Enerji A.Ş.’nin hissesi bir önceki işlem gününde 29,70 TL seviyesinde kapanış gerçekleştirdi. ENJSA, 31 Mayıs haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 0,61 oranında artış kaydederek an itibarıyla borsada 29,86 TL seviyesinde işlem görüyor.

ENJSA Hissesi Teknik Grafiği (31 Mayıs 2023)

Kaynak: Investing

Gedik Yatırım Model Portföy’ünde Yer Alan Hisseler

 • AG Anadolu Grubu Holding A.Ş. (AGHOL)
 • Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA)
 • Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI)
 • Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO)
 • Koç Holding A.Ş. (KCHOL)
 • Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVI)
 • Migros Ticaret A.Ş. (MGROS)
 • Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)
 • Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM)
 • Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL)
 • Tekfen Holding A.Ş. (TKFEN)

Gedik Yatırım Detaylı Model Portföy Tablosu

Kaynak: Gedik Yatırım

CIMSA ve DOAS Hisselerinde Yükseliş Öngörüsü! (31 Mayıs 2023)

CIMSA ve DOAS Hisselerinde Yükseliş Öngörüsü! (31 Mayıs 2023)

CIMSA ve DOAS hisseleri için Tacirler Yatırım, 31 Mayıs Çarşamba günü günlük alım önerisi verdi. Bu hisselere yönelik hisselerin hedef fiyat tahminlerini aktardı.

Gönder