Ana Sayfa Arama
Sosyal Medya

Fed’in Faiz Kararı Ne Olacak? Fed Üyesinden Faiz Tahmini

Fed Başkan Yardımcısı Waller, 31 Ocak ile 1 Şubat tarihlerinde yapılacak FOMC toplantısında, Fed’in faizi 25 baz puan artırmasını destekleyeceğini bildirdi.

Fed Başkan Yardımcısı Waller,

Fed Başkan Yardımcısı Christopher Waller, önümüzdeki hafta yapılması planlanan FOMC toplantısında faiz artırım hızının 25 baz puana indirilmesine destek vereceğini duyurdu.

Fed’in önde gelen şahinlerinden biri olarak tanınan ve 2022 yılında yapılan agresif faiz artırımlarının önde gelen savunucularından olan Waller, bir açıklamada bulundu. Waller; “Elimizdeki verileri temel aldığımızda, önümüzdeki çok az bir türbülans görünüyor. Bu sebeple 31 Ocak ile 1 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek FOMC toplantısında 25 baz puan faiz artırımı için oy kullanma taraftarıyım” şeklinde konuştu.

https://parafesor.net/fed-uyeleri-kararli-faiz-artirimlarina-devam-sinyalleri-artiyor

Waller, yapılması planlanan faiz artırımları enflasyonda devam eden aşağı hareketlere bir araya geldiğinde Fed faiz oranının enflasyonu kontrol altına almak için “yeterince sıkı” bir noktaya oldukça yaklaşacağı görüşünü öne sürdü.

Fed Başkan Yardımcısı Christopher Waller, enflasyonun izleyeceği patika konusunda “ihtiyatlı” olmaya devam ettiğini belirtti. Bununla birlikte Fed’in yüzde 2 enflasyon hedefine dönülmesi için para politikasında devam eden bir sıkılaştırmanın gerekmesini beklediğinin de altını çizdi.

https://parafesor.net/fed-yoneticisinden-faiz-mesaji

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MSCI Türkiye Endeksi değişiklikleri açıklandı.
Sıradaki Haber MSCI Türkiye Endeksi Değişiklikleri Açıklandı! 19 Hisse Endekse Eklendi!