Hangi Zeka Türüne Sahipsin | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / NETKOLIK

Hangi Zeka Türüne Sahipsin

20 Haziran • 11:28 • parafesor
T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli kişinin hangi zeka türüne sahip olduğunu söylüyor.
...

Zeka; soyutlama, öğrenme ve yeni durumlara adapte olabilme yeteneklerin toplamıdır. Kişinin yaşantısını şekillendirmesinde önemli olduğu bir gerçektir. Altını çizerek belirtmeliyiz ki hangi zeka türüne sahip olduğunu bilmek de bir o kadar önemlidir. Biz de mevcut zekalardan hangisinin daha baskın olduğu öğrenmenin çok basit bir yolunu sizler için açıkladık.

 

T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli kişinin hangi zeka türüne sahip olduğunu söylüyor.

 

(4+3+2+2) Kişisel-İçsel ve Sosyal Zeka 

İçsel zeka, bireyin kendini tanıması ve bunu faydaya çevirme becerisi ile ilişkilidir. Bu zeka türünün dikkat çeken özelliği, beceri ve hedef arasındaki uyumunun yüksek olmasıdır. Şöyle de açıklanabilir içsel zekaya sahip bireyler neler yapabilecekleri konusunda kusursuz bir öngörüye sahiptir. Dolayısıyla giriştikleri işlerde de başarı ihtimalleri yüksektir. 

Hangi Zeka Türüne Sahipsin

 

 

(4+4+3) Sorgulayıcı ve Sportif Zeka 

Bu zeka türündeki insanlar her şeyin bir nedeni olduğunu düşünürler. Nedensellik onlar için oldukça önemli bir faktördür. Sorunlarını bile neden sonuç perspektifi ile çözmeye çalışırlar. Bir konuyu merak ettiklerimde konuyu her bir detayıyla araştırırlar. Kendi bedenlerine önem verir, ruhlarını beslerler. Hareket onlar için önemlidir, hayatlarının durağan olmasını sevmezler.

Hangi Zeka Türüne Sahipsin

 

 

(3+3+2+3) Matematiksel ve Sosyal Zeka

Matematiksel zekası baskın olan kişilerin analitik düşünebilme becerisi gelişmiştir. Parçalardan birleştirebilme, tümdengelim ve tümevarım yöntemlerinde iyilerdir. Muhakeme yetenekleri de yine bu zekanın bir sonucudur. Okullarda matematik ağırlıklı derslerde başarı gösterirler. Sayısal alanlardaki mesleklerde kendini kanıtlamış kişilerdir. 

Hangi Zeka Türüne Sahipsin

 

 

(3+2+2+2+2) Sosyal ve Müzikal Zeka 

Dışa dönük olmaları ile bilinirler ve yalnızlığı sevmezler. Ortamda sevilen, aranan bir isimdir. Yokluğu da kesinlikle fark edilir. Yüksek ve pozitif enerjilerinden çevresindeki insanlar da nasibini alır. Liderlik becerileri gelişmiştir. Sahip oldukları etkili iletişim becerisi sayesinde karşısındakini rahatlatma ve motive etme konusunda iyilerdir. 

Hangi Zeka Türüne Sahipsin

 

 

(3+3+3+2) Müzikal ve Dilbilimsel Zeka 

Müzik zekası yüksek insanlar, ritimleri ve sesleri düşünme konusunda iyilerdir. Müzik konusunda iyi bir uyuma sahip bu insanlar kendilerini ifade edebilme konusunda da oldukça başarılıdırlar. 

Hangi Zeka Türüne Sahipsin

 

 

(2+2+2+2+3) Analitik Zeka

Bu zeka türüne sahip kişiler yaygın kullanılan IQ testlerindeki puanları ortalamanın üstündedir. Mantıksal örüntülerin zorluk derecesi fark etmeksizin çözmenin bir yolunu bulurlar. Kesin doğru ya da kesin yanlış bilgiler onlar için daha tatmin edicidir. Soyut düşünebilme becerisi ve karar verme kabiliyetleri de gelişmiştir. Satranç ve dama gibi oyunlarda iyilerdir.

hangi zeka türüne sahipsin

 

 

Bu gibi haberlerinin devamı için parafesor.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

Benzer içerikler için buraya tıklayınız.

DİĞER NETKOLIK HABERLERİ