Intel Arc A380 Satışa Çıktı | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / TEKNOLOJI

Intel Arc A380 Satışa Çıktı

20 Haziran • 09:22 • parafesor
Intel Arc A380 grafik kartı Çin'de 500 ABD dolarının üzerinde satışa çıktı.
...

Intel'in ilk Arc A380 grafik kartının özel tasarımı nihayet Çin'de satışta ve şu anda 3999 RMB veya 500 ABD Dolarının üzerinde bir fiyatla listeleniyor.

 

GUNNIR, Asya Pasifik OEM ve Önceden oluşturulmuş PC segmentinde çok popüler bir grafik kartı üreticisi haline geldi. DG1 grafik kartının özel lezzetlerini özel lezzette sunan ilk kişiler arasındaydılar ve şimdi ilk özel DG2 grafik kartı , 6 GB GDDR6 belleğe sahip GUNNIR Arc A380 Foton ve tam ACM-G11 GPU ile geri döndüler. Intel'den. 

 

Intel Arc A380 grafik kartı, Alchemist Xe-HPG mimarisini kullanan tam ACM-G11 GPU'yu içeren giriş seviyesi bir tasarım olacak. 8 Xe-Cores veya 1024 ALU kullanarak tam GPU yapılandırmasını barındırır. Grafik kartı ayrıca yaklaşık 92W değerinde TBP'de çalışan 6 GB GDDR6 belleğe sahiptir. Kartın maksimum frekansı 2450 MHz olarak derecelendirilmiştir.

Intel'in TSMC'nin 6nm işlem düğümünden tam olarak yararlandığını gösterir. GUNNIR özel modeli, 186 GB/sn bant genişliği için 15.5 Gbps'lik bir VRAM saat hızına sahiptir. Bellek hızları da referans tasarımı için Intel tarafından sessizce güncellendi.

 Intel Arc A380 Satışa Çıktı

 

 

İlginç bir şekilde, kart 16 Gbps'de çalışan 'K4ZAF325BM-HC16' bellek kalıplarını kullanıyor ancak Intel, muhtemelen bir masaüstü varyantı için hiçbir anlam ifade etmeyen gücü korumak için bellek özelliklerini düşürmüş gibi görünüyor. 

Özel varyant zaten 92W daha yüksek bir TBP'ye sahiptir ve 8 pinli bir konektöre sahiptir, bu nedenle belleği 16 Gbps hızlarda çalıştırırken herhangi bir sorun yaşamamalıdır. 

 Intel Arc A380 Satışa Çıktı

 

Kartta önyükleme için tek bir 8 pinli güç konektörü ile birlikte geliyor. Ve 2+1 fazlı VRM tasarımı barındırıyor. Muhafazanın yan tarafında 'Intel Arc' logosu ve LED aydınlatmayla yanan GUNNIR Photon logosu bulunuyor ve giriş seviyesi karta bile daha üstün bir görünüm kazandırıyor.

 

 Intel Arc A380 Satışa Çıktı

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla teknoloji haberi için parafesor.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER TEKNOLOJI HABERLERİ