Kripto Piyasası Çakıldı! Bitcoin Yerlerde | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / KRIPTO

Kripto Piyasası Çakıldı! Bitcoin Yerlerde

19 Ağustos • 16:26 • parafesor
Kripto piyasası, Mt. Gox'tan çalınan Bitcoin' lerin piyasaya sürüleceği haberiyle çakıldı.
...

Kripto piyasalarında toparlan başlamışken gündeme düşen Borsa Mt. Gox'tan çalınan bir miktar Bitcoin’in yeniden piyasaya geri sürülüp, satışı yapılacağı kaygılarıyla negatife döndü.

Bitcoin Çakıldı!

Bitcoin’de yüzde 9’a yakın bir düşüş meydana gelerek 21500 doların altına geriledi. Ethereum’da kayıp güzde 9’a yükseldi.

2010 yılında faaliyetine başlayan Tokyo kökenli kripto borsası kuruluşu itibariyle çok kez siber saldırılara maruz kaldı. 2014 yılına gelindiğinde müşteriler çekim sürelerinin uzunluğu konusunda şikayetlerini artırmış, kullanıcılar şikayet forumları yoluyla gruplar oluşturmuştu.

Geride bırakılan 8 yıllık sürecin ardından dava karara bağlandı ve mahkeme mağdurlara yatırımlarının bir kısmının ödenmesine karar verdi. Heyet, elinde mağdurlara dağıtılmak üzere 140.000 Bitcoin ve 500 bin ABD doları bulunduruyor.

Piyasaya giriş yapacak 3,3 milyar dolarlık 140 bin Bitcoin piyasada büyük tedirginlik yarattı.

Sebep ise 2014 yılında Mt.Gox borsasında Bitcoin’leri çalınan kullanıcıların ortalama Bitcoin maliyetleri 200 dolar olduğu düşüncesi.

Piyasada söylentiler maliyeti düşük olan yatırımcıların yükselen enflasyon nedeniyle nakde ihtiyaçları oldukları düşüncesiyle satış yapmasıyla kripto piyasasında çöküş bekleniyor.

Daha fazla kripto haberi görmek için tıklayınız

DİĞER KRIPTO HABERLERİ