Nexo' dan Kripto Piyasasına Destek | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / KRIPTO

Nexo' dan Kripto Piyasasına Destek

23 Haziran • 10:32 • parafesor
Nexo, likidite yardımı sağlamak için zor durumda olan bir kripto firmasıyla görüşüyor.
...

Kripto kredi platformu Nexo, güçlü bilançosunun, mücadele eden kripto firmalarının varlıklarını satın alarak mevcut piyasa kargaşası sırasında likidite sağlamak için kurtarmaya gidebileceği anlamına geldiğini söylüyor.

Bir blog yazısında Nexo, yatırımcıların bloke fonlara yeniden erişim sağlayabilmeleri için şu anda bankacılık devi Citigroup'tan iflas etmiş kripto şirketlerinin varlıklarını en iyi nasıl elde edebilecekleri konusunda tavsiye aldığını duyurdu.

Geçen hafta Nexo'nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, mevcut kripto para çöküşünün kendisine 1907 Paniği'ni hatırlattığını söyledi.

Blog yazısında Nexo, her zaman riskli kredi uygulamalarına girişmeyen sürdürülebilir bir iş modeli yürüttüğünü ve bunun sonucunda artık "eşsiz istikrar" konumunda olduğunu, yani ihlale adım atmak için benzersiz bir konuma sahip olduğunu söyledi.

Nexo'nun likidite yardımı sağlamak için farklı yollar sunan bir dizi zor durumdaki kripto firmasıyla özel olarak iletişim kurduğunu ortaya koydu.

13 Haziran'da Nexo , diğer kredi platformunun büyük bir likidite krizi yaşadığının ortaya çıkmasının ardından, Celsius'un ödenmemiş kredilerinin bir kısmını almaya hazır olduğunu kamuoyuna duyurdu .

Aynı gün Nexo'nun yerel tokeni NEXO , büyük DeFi bulaşma korkuları piyasada yankılanırken, token başına yeni yılın en düşük seviyesi olan 0,61 dolara düşerek yaklaşık %25 düştü .

Üç gün sonra, yatırım şirketi 3 Arrows Capital (3AC) marj çağrılarını karşılayamadığı ve birden fazla pozisyondaki tasfiyelerde 400 milyon dolarlık zarara uğradığı için bulaşma korkuları yeniden alevlendi. Nexo, 3AC'ye maruz kalmadığını söylüyor.

ABD merkezli denetim firması Armanino'ya göre , diğer birçok zor durumdaki şirketin aksine Nexo, 4.96 milyar dolarlık borç yükümlülüklerini karşılamak için %100 likiditeye sahip.

Tüm kripto haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

DİĞER KRIPTO HABERLERİ