Pagani Huayra Codalunga Fiyatı 7 Milyon Euro'dan Başlıyor | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / OTOMOBIL

Pagani Huayra Codalunga Fiyatı 7 Milyon Euro'dan Başlıyor

17 Haziran • 12:34 • parafesor
Pagani Huayra Codalunga, 7,3 milyon dolarlık bir sanat eseridir.
...

Pagani, imrenilen süper otomobilinin uzun kuyruklu bir çeşidi olan Huayra Codalunga'yı yaptı. Pagani bunu, yeni arabayı yaratmak için şirketin tek seferlik ve sınırlı sayıda üretilen modellerde uzmanlaşmış Grandi Complicazioni departmanıyla birlikte çalışan iki müşterinin emriyle yaptı. Yeni Huayra Codalunga, Pagani'nin tamamı satılmış olan yalnızca beş örnek üretmesiyle süper sınırlıdır.

Pagani Huayra Codalunga

 

Araba, 1960'ların uzun kuyruklu Le Mans yarışçılarından ilham aldı. İki müşteri, stil konseptini tamamlamak için iki yıldan fazla bir süredir şirketle birlikte çalışan uzun kuyruklu bir model hakkında 2018'de Pagani'ye başvurdu. Pagani daha sonra üretime başlamadan önce müşterilere göstermek için dörtte bir ve tam boyutlu ölçekli modeller yaptı.

Pagani Huayra Codalunga

 

Sonuç Huayra Codalunga'dır . Pagani, yalnızca beş araba için çok fazla iş olan küresel düzenlemelere uymasını sağlamak için projeye kapsamlı kaynaklar akıttı. Büyük arka motor kapağı, 840 beygir gücü (617 kilovat) ve 811 pound-feet (1,100 Newton-metre) tork geliştiren güçlü bir V12'yi gizler.

Pagani Huayra Codalunga

 

Pagani'nin arka tarafında sadece 9,7 pound (4,4 kilogram) ağırlığındaki seramik kaplı titanyum egzoz sistemini ortaya çıkaran bir arka ızgara yok. Pagani'nin ticari marka dörtlü egzoz borularında biter. Hafif egzoz, boş ağırlığı sadece 2.822 libre (1,290 kg) kadar aşağıda tutmaya yardımcı oluyor. Bu, üstyapı için gelişmiş kompozit malzemeler kullanan bu hafif süper otomobilde çok fazla güç var.

Pagani Huayra Codalunga

 

Pagani, nötr renklerin yalnızca yarı-madde veya tamamen mat boyalarını kullanmayı seçti. İçeride deri/nubuk döşeme ve işlenmiş alüminyum bileşenler var. İç karmaşık ve zarif.

Beş özel yapım Pagani Huayra Codalunga uzunkuyruklarının her birinin, bunun için en az 7 milyon € (bugünün döviz kurlarıyla 7,4 $) ödeyen bir sahibi var. Pagani, araç sahiplerinin arabalarını ne zaman teslim alacaklarını söylemiyor, ancak proje şu anda dördüncü yılında, bu yüzden onların sabırlı tipler olduklarını hayal ediyoruz.

Yeni Codalunga, Pagani'nin geçen ayın sonlarında tanıttığı ısmarlama Huayra NC'yi takip ediyor. Pagani ayrıca yeni nesil süper otomobilini hazırlıyor.

 

Pagani Huayra Codalunga Fiyatı 7 Milyon Euro'dan Başlıyor

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla otomobil haberi için parafesor.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER OTOMOBIL HABERLERİ