Tether, yeni stabilcoin GBP₮'yi açıkladı | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / KRIPTO

Tether, yeni stabilcoin GBP₮'yi açıkladı

22 Haziran • 11:24 • parafesor
Tether, pazardaki varlığını genişletmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük sabit para operatörü şimdi İngiliz Sterlini'ne sabitlenmiş yeni bir sabit para birimi GBP₮ ile İngiliz pazarına girmek istiyor.
...

Bu, Tether'in fiat para birimine sabitlenmiş beşinci sabit parası. Şimdiye kadar, ABD Dolarına sabitlenmiş USDT'nin yanı sıra Tether, Avrupa'ya sabitlenmiş EUR₮'ya, Meksika Pezosu'na sabitlenmiş stabilcoin MXN₮'ye ve açık deniz Çin Yuan'a sabitlenmiş CNH₮'ye sahiptir.

Bu yılın Nisan ayının başlarında, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak , ülkeyi bir kripto merkezi yapma planını açıkladı . Son hamleyle Tether, ülkenin kripto hedeflerine daha iyi katkıda bulunabileceğine inanıyor.

GBP₮'nin piyasaya sürülmesi, Birleşik Krallık hükümeti sabit paraları geçerli bir ödeme şekli olarak tanımaya çalıştığı için doğru zamanda geldi. Tether, bu girişimin İngiltere'nin bir sonraki kripto inovasyon dalgası için önemli bir hedef haline gelmesine yardımcı olacağını söylüyor. Gelişme hakkında konuşan Tether CTO'su Paolo Ardoino şunları söyledi :

“Birleşik Krallık'ın blok zinciri inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş uygulanması için bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz. Dünya çapındaki kripto para kullanıcılarına, en büyük stablecoin ihraççısı tarafından verilen GBP cinsinden bir stablecoin'e erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz.

Tether, bu hedefi gerçeğe dönüştürmek için Birleşik Krallık düzenleyicileri ile çalışmaya hazır ve istekli ve Tether stabilcoinlerinin sürekli benimsenmesini dört gözle bekliyor”.

 

Daha fazla kripto haberi görmek için tıklayınız.

Bu tarz içeriklerin tümüne ulaşmak için  Parafesör'ü ziyaret edin.

 

DİĞER KRIPTO HABERLERİ