Twitch, Yayıncılarına Artık Daha Fazla Para Ödeyecek! | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / TEKNOLOJI

Twitch, Yayıncılarına Artık Daha Fazla Para Ödeyecek!

16 Haziran • 06:53 • parafesor
Twitch, yayıncılara daha fazla para ödemek için reklam programlarını genişletiyor. Reklam teşvik programı ayrıca daha fazla ortak yayıncıya da açılacak.
...

Twitch, reklam teşvik programını daha fazla içerik oluşturucuyu içerecek ve onlara daha fazla para ödeyecek şekilde genişletiyor. 

Bu yılın başlarında Twitch, belirli yayıncılara sabit sayıda reklam yayınlama karşılığında sabit, garantili bir ödeme sunmaya başladı. Şimdi, Twitch programı daha fazla ortak içerecek şekilde açıyor ve yaratıcılara daha fazla ödeme yapmak için ödemeleri yapılandırma şeklini değiştiriyor.

 

Başlangıçta, reklam teşvik programı ile kazanılan ödemeler bir BGBM modeli kullanılarak hesaplanıyordu. Temel olarak yayıncılar, kanallarında izledikleri her 1000 reklam için sabit bir ücret alırlar.

Twitch'te para kazanma başkan yardımcısı Mike Minton, gönderdiği bir e-postada, "Sabit bir BGBM modelinin, içerik oluşturucularla geliri paylaşmanın en kolay yolu olmadığını gördük" dedi . "Bu nedenle, şimdi yalnızca anlaşılması daha kolay değil, aynı zamanda içerik oluşturuculara akışlarında yayınlanan her reklam için gelirin yüzde 55'ini ödeyerek reklam ödemelerini artıran yeni bir model sunuyoruz."

 

Bağlı kuruluşlar,15 Haziran'da başlayan bu yeni programa henüz dahil edilmemiş olsalar da, saatte üç dakikalık reklam yayınladıkları sürece, Ağustos ayından itibaren reklam gelirinin yüzde 55'ini almaya hak kazanacaklar. Twitch, aynı süre boyunca reklam yayınlayan kullanıcılar için son derece sinir bozucu videodan önce gösterilen reklamları da devre dışı bırakacak.

 

twitch yayıncılarına daha fazla para

 

Nisan ayında bir rapora göre, Twitch'in en iyi yayıncılarıyla gelir payını potansiyel olarak azaltarak kazançları artırmanın yollarını araştırdığını belirtti. Rapor, platformun en tanınmış isimlerinden anında tepki aldı; ancak Twitch, mevcut modelinde herhangi bir değişiklik yapacağını doğrulamadı. Reklam programındaki bu yeni genişleme, henüz duyurulmamış herhangi bir değişiklik için potansiyel olarak darbeyi yumuşatmanın bir yolu olabilir.

 

Gelir güvenilirliği, Twitch yayıncıları için en büyük sorunlardan biri olmuştur. Reklam teşvik programı, aylık kazançları güvenilir bir şekilde hesaplayamamanın stresini ortadan kaldırmak için oluşturuldu. Twitch, yayıncı ödemeleri konusunda ağzı sıkı bir şekilde konuşuyor ve bazı yayıncılara ne kadar ödendiğini ortaya çıkaran 2021 veri sızıntısının dışında, ortalama yayıncının platformda ne yaptığını bilmiyoruz.

 

Twitch yayıncılarına daha fazla para

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla teknoloji haberi için parafesor.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER TEKNOLOJI HABERLERİ