Twitter Elon Musk'ın Oluyor! | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / TEKNOLOJI

Twitter Elon Musk'ın Oluyor!

22 Haziran • 06:59 • parafesor
Twitter yönetim kurulu Musk'ın Twitter'ı devralmasını onay verdi.
...
  • >> Musk, sosyal medya dünyası için büyük etkileri olan bir mega satın alma olan Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak istiyor.
  •  
  • >> Anlaşmanın kaderi, Musk’ın sahte hesaplarla ilgili endişeleri öne sürerek ayrılma tehdidinde bulunmasının ardından son haftalarda daha belirsiz hale geldi.
  •  
  • >> Salı günü Musk, devralma ile ilerlemeden önce çözülmesi gereken üç “çözülmemiş mesele” olduğunu söyledi.

 

Twitter Elon Musk'ın Oluyor

  •  

Elon Musk, Twitter’ı satın alma işlemini tamamlamadan önce üstesinden gelmesi gereken üç ana engel olduğunu söylüyor .

Musk, sosyal medya dünyası için büyük etkileri olan mega bir satın alma olan 44 milyar dolara Twitter’ı satın almak istiyor - en azından Tesla ve SpaceX CEO’sunun içerik denetimi ve konuşma özgürlüğü konusundaki tartışmalı duruşu göz önüne alındığında.

Ancak anlaşmanın kaderi, Musk’ın platformdaki sahte hesapların sayısıyla ilgili endişeleri öne sürerek çekip gitmekle tehdit etmesinin ardından son haftalarda daha belirsiz hale geldi. Milyarder, anlaşmadan vazgeçerse 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti ve muhtemelen davalarla karşı karşıya kalabilir.

Musk, devralma ile ilerlemeden önce çözülmesi gereken bir dizi ”çözülmemiş mesele” olduğunu söyledi.

 

1. Sahte Hesaplar

Sahte hesaplar ve botlarla sosyal medya platformlarını manipüle etme girişimleri tam olarak yeni değil, ancak Musk, Twitter’dan kaç kullanıcısının gerçek olduğuna dair daha fazla netlik istediğini söylüyor.

Twitter’dan yapılan kamu açıklamaları, sahte veya spam hesaplarının sayısını, “para kazanılabilir” günlük aktif kullanıcılarının %5′inden daha azına yerleştiriyor. Musk şüpheli. Salı günü, “muhtemelen çoğu insanın Twitter kullanırken yaşadığı deneyim değil” dedi.

Geçen hafta, Twitter’ın bağımsız yönetim kurulu başkanı Bret Taylor, şirket yönetiminin ”üzerinde anlaşmaya varılan şartlar altında işleme bağlı kaldığını” söyledi.

 

2. Borç Finansmanı

Musk’a göre Twitter işleminin önündeki ikinci büyük engel, bunu finanse etmek için gereken borç kısmı.

Musk, Mayıs ayında şirket için nakit olarak 33,5 milyar dolar ödemeyi taahhüt etti. Ayrıca Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison ve kripto borsası Binance dahil olmak üzere yatırımcılardan 7.1 milyar dolarlık öz sermaye finansmanı taahhütleri aldı .

Musk, fonun geri kalanının banka kredileri şeklinde geleceğini, ancak bunun tam olarak nasıl sonuçlanacağı belirsizliğini koruyor. Dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen, Musk’ın servetinin çoğu Tesla hissesine bağlı. Krediler için teminat olarak Tesla hisselerinde milyarlarca dolar sattı ve rehin verdi.

 

3. Hissedar Onayı

Musk’ın satın alımını tamamlamasının önündeki son engel, Twitter’ın hissedarlarının onayı. Yatırımcıların anlaşmayı Temmuz sonu veya Ağustos başında oylamaları bekleniyor.

Musk’ın satın alma için yeterli desteği alıp almayacağı belirsizliğini koruyor. Geçen ay, bazı Twitter hissedarları, sürecin kaotik yönetimi nedeniyle Musk’a ve şirketin kendisine dava açtı.

“Turun borç kısmı bir araya gelecek mi? Ve sonra hissedarlar lehte oy verecek mi?” Musk Salı dedi.

Bunlar - sahte hesap sorunuyla birlikte - “işlemin tamamlanabilmesi için çözülmesi gereken üç şey” dedi.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla teknoloji haberi için parafesor.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER TEKNOLOJI HABERLERİ