Wall Street’te Satış Baskısı Asya Piyasalarını Vurdu

Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Asya piyasalarında hisse senetleri, Wall Street’te bir gecede gelişen kayıpları izlemesinden sonra Perşembe günü itibarıyla karışık bir seyir izledi.

Wall Street’te Satış Baskısı Asya Piyasalarını Vurdu

Asya piyasalarında Wall Street'te bir gecede yaşanan kayıpları izlemesinin ardından hisse senetleri haftanın dördüncü gününde karışık işlem gördü.

Japonya'da Nikkei 225 ve Topix, Japonya'nın Aralık 2022’de başka bir ticaret açığı kaydetmesinden sonra sırasıyla yüzde 1,28 ve yüzde 0,81 oranında düştü. Yen şu anda ABD doları karşısında 128.43'te seyir ediyor.

Güney Koreli Kospi yüzde 0,37 oranında değer kazandı. Kosdaq ise yatay bir seyir izledi. Ayrıca Avustralya'da S&P/ASX 200 yüzde 0,57 oranında artış kaydetti.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi kısmi olarak düşük işlem gördü. Anakara Çin'in Shanghai Composite yüzde 0,13 oranında artarken, Shenzhen Bileşeni ise yüzde 0,44 oranında değer kaybı yaşadı. Hong Kong ve Avustralya, sırasıyla Aralık ve Ekim ile Aralık ayları arasındaki dönem için işsizlik oranı yayınlayacağını duyurdu.

Wall Street'te bir gecede, büyük hisse senedi endeksleri tökezledi. Bunun ardından S&P 500 bir aydan uzun bir sürenin en kötü gününü kaydetti.

Gönder