Xiaomi Book S 12.4" Snapdragon İşlemci ile Birlikte Geliyor | Parafesör | Paranıza Akıl Verir Parafesör | Paranıza Akıl Verir

PARAFESÖR / TEKNOLOJI

Xiaomi Book S 12.4" Snapdragon İşlemci ile Birlikte Geliyor

22 Haziran • 13:22 • parafesor
Xiaomi, Windows destekli ilk 2'si 1 arada dönüştürülebilir modelini ancak bugün tanıttı.
...

Xiaomi, Windows destekli ilk 2'si 1 arada dönüştürülebilir modelini ancak bugün tanıttı. İsteğe bağlı klavyeye sahip, onu ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayara dönüştürebilen 12,4 inçlik bir tablettir.

 

XiaomiBook S 12.4”, Snapdragon 865 neslinden 7nm bir yonga seti olan Snapdragon 8cx Gen 2 tarafından desteklenmektedir. Qualcomm, 7W TDP'de 15W Intel Core i5 10. nesilden daha hızlı olduğunu söyleyerek bunu karşılaştırdı.

Her neyse, bu liste, x86-64 öykünmesini içeren Windows 11'i çalıştırır, böylece ARM'ye özgü olmayan PC yazılımını çalıştırabilirsiniz.

 

Xiaomi Book S 12.4" Snapdragon İşlemci

 

12.4” LCD, 2.560 x 1.600 piksel çözünürlüğe (244ppi, 16:10, 60Hz) ve %100 DCI-P3 kapsama alanına sahiptir. Tam patlamada 500 nit parlaklık vaat ediyor. Tabletin gövdesi alüminyum-magnezyum alaşımından yapılmıştır, 8.95 mm kalınlığında ve sadece 720 g ağırlığındadır. Ön taraf Gorilla Glass 3 ile korunuyor.

 

Bağlantı için, 4K harici ekranı çalıştırabilen ve normal şarj görevlerini yerine getirebilen bir USB-C bağlantı noktası alırsınız. Ayrıca 3.5 mm kulaklık girişi ve hafızayı genişletmek için microSD yuvası da bulunuyor. Söz konusu Snapdragon yonga seti, 8GB LPDDR4X RAM ve 256GB depolama ile eşleştirildi.

Xiaomi Book S 12.4" Snapdragon İşlemci

 

Kablosuz bağlantı özellikleri arasında Wi-Fi 5 (ac) ve Bluetooth 5.1 bulunur. En azından Avrupa'da piyasaya sürülen sürümde hücresel bağlantı seçeneği yoktur. Bu nedenle, hareket halindeyken bir Zoom görüşmesine katılmanız gerekiyorsa, telefonunuzda bir Wi-Fi etkin noktası çalıştırmanız gerekebilir. 1080p ön kamera bunun için kullanışlı olacak, Qualcomm'un Aqstic yankı iptali ve gürültü bastırma teknolojisini kullanan iki mikrofonla birleştirildi. Ek olarak, yanlarda stereo hoparlörler var.

Pil kapasitesi listelenmemiş ancak tablet, resmi rakamlara göre 13.4 saat düzenli kullanım sunacak. Normalde ayrı olarak satılan 65W GaN şarj cihazı sayesinde hızlı şarj olur.

 

Ve tablet olarak kullanabiliyorken, klavye kapağı ile çok daha iyi hale geliyor. 1,3 mm tuş hareket mesafesine ve dokunmatik yüzeye sahip tam boyutlu bir klavyedir. Dış kısım PU deriden yapılmıştır ve tableti desteklemek için yerleşik bir destek ayağı vardır. Klavye kapağı, pogo pimleri kullanılarak tablete takılır ve 317g ağırlık ekliyor.

XiaomiBook S 12.4”, 700 Euro'luk bir fiyata sahip.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Daha fazla teknoloji haberi için parafesor.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER TEKNOLOJI HABERLERİ