Yatırımcıları Şaşırtacak Şirket! Hisselerinde Yüzde 728,4 Bedelsiz Potansiyeli!

Yayın Tarihi:

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri (PNLSN)’in bedelsiz potansiyel oranı yüzde 728,4 olarak açıklandı. PNLSN hissesi 31 Mayıs 2023’te nasıl hareket ediyor?

Yatırımcıları Şaşırtacak Şirket! Hisselerinde Yüzde 728,4 Bedelsiz Potansiyeli!
Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisse senedinin bedelsiz potansiyel oranı yatırımcılar için aktarıldı. PNLSN özkaynakları, ödenmiş sermayeye bölünerek hesaplanan bedelsiz potansiyeli yüzde 728,4 olarak açıklandı. Bu doğrultuda Panelsan Çatı Cephe Sistemleri şirketinin hissesine yatırım yapan yatırımcılar 31 Mayıs Çarşamba günü hissede gerçekleşen güncel durum hakkında bilgi sahibi olabilir.

SPK'ya Tahsisli Sermaye Artırımı Başvurusu! Yüzde 67,26 Sermaye Artırımı Yapacak!

SPK'ya Tahsisli Sermaye Artırımı Başvurusu! Yüzde 67,26 Sermaye Artırımı Yapacak!

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (RHEAG) yüzde 67,26835 tahsisli sermaye artırımı yapacak. Şirket tarafından SPK'ya başvuru geldi.

PNLSN Toplamda Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2022 yılının 4. Çeyrek bilançosunda 174 milyon 397 bin 467 TL net kar açıklamıştı. PNLSN, bilanço verilerini açıklamasının ardından temettü dağıtım bilgilerini de paylaştı. Söz konusu şirket brüt toplam 41.765.280 TL seviyesinde temettü dağıttı.

PNLSN Ne Zaman Temettü Verecek?

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PNLSN), 3 Ağustos 2023 tarihinde kar payı dağıtımı gerçekleştirecek. PNLSN, hisse başına brüt 0.56 TL, hisse başına net 0.5012 TL temettü dağıtacak.

PNLSN Geçmiş Yıllarda Ne Kadar Temettü Verdi?

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri, en son 23 Mayıs 2022 tarihinde temettü ödemesi gerçekleştirdi. Hisse başına net 0.188 TL kar payı veren şirketin temettü verimi ise yüzde 1.55 olarak kaydedildi.

PNLSN Son 5 Yılda Brüt Temettü Verimi Ortalaması

Bedelsiz potansiyeli yüzde 728,4 olarak açıklanan Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PNLSN)’in son 5 yılda brüt temettü verimi ortalaması yüzde 0,67 olarak kaydedildi.

PNLSN Bedelsiz Hisseler Hesaba Ne Zaman Geçer?

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bedelsiz sermaye artırımını hangi tarihte yaptıysa, dağıtılan kar payı ilgili tarihten yaklaşık olarak 2 gün sonra hisse sahiplerinin hesaplarına geçer.

PNLSN İşlem Seviyesi Kaç TL?

PNLSN koduyla borsada işlem gören Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hissesi bir önceki işlem gününde 38,2 TL seviyesinde kapanış gerçekleştirdi. 31 Mayıs haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 0,79 oranında düşüş kaydeden hisse an itibarıyla 37,90 TL seviyesinde işlem görüyor.

PNLSN Hisse Grafiği (31 Mayıs 2023)

Kaynak: Investing

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ne İş Yapar?

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye merkezli bir metal kaplama ürünleri üreticisidir. Şirketin temel faaliyeti, alüminyum, galvaniz, sac, plastik ve benzeri malzemelerden mamul olan prefabrik ısı izolasyonlu inşaat elemanları ve farklı dolgu malzemeleri kullanarak yalıtımlı çatı ve cephe panelleri, soğuk depo panelleri, sandviç paneller ve yalıtım malzemeleri gibi ürünlerin üretimi ve ticaretidir. Bu ürünler, hijyen, terleme, güvenlik, estetik ve yangın yalıtımı gibi çeşitli ihtiyaçları karşılamak amacıyla kullanılır.

Panelsan, Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikasında faaliyet göstermektedir. Fabrika, 21.530 metrekare kapalı alana sahip olup toplamda 56.358 metrekarelik bir alana yayılmıştır. Üretim tesislerinde modern ekipmanlar ve teknolojiler kullanılarak üretim yapılmaktadır.

182 Milyon 386 Bin Liralık Dev Anlaşma! Şirketin Hisselerinde Sert Yükseliş!

182 Milyon 386 Bin Liralık Dev Anlaşma! Şirketin Hisselerinde Sert Yükseliş!

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRLSM) dev iş anlaşmasını KAP'a duyurdu. Şirket yaptığı yeni anlaşmadan 182,3 milyon TL gelir elde edecek.

Gönder