Ana Sayfa Arama
Sosyal Medya

Yazılım Şirketinden Yeni Yatırım Kararı! Tam 1 Milyon Dolar Kaynak Ayırdı!

VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ) 1 milyon dolar yatırım yapma kararı aldı. VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ) gerçekleştireceği yeni yatırımın detaylarını açıkladı.

VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ)

Yazılım sektöründe hızla büyümeye odaklanan VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ) 1 milyon dolarlık yeni yatırım kararı aldı. 27 milyon TL seviyesinde gerçekleştirilecek yatırım, başarılı firmalara iştirak ederek büyüme stratejisi çerçeversinde yapılacak. VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ) ile WODO TEKNOLOJİ A.Ş. arasında yapılacak işbirliği ile çok daha güçlü bir yatırım şeması oluşturulabilecek. Şirketin gerçekleştireceği yatırımın bilgilendirmesi KAP aracılığıyla yatırımcılara sunuldu.

https://parafesor.net/yatirimcilar-dikkat-o-sirket-bedelsiz-sermaye-artirimi-kararini-iptal-etti

VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ) Yatırım Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ”VBT Yazılım AŞ, yazılım ekosisteminin farklı alanlarındaki başarılı firmalara iştirak ederek büyüme stratejisi çerçevesinde 1 milyon dolarlık (Yaklaşık 27 milyon TL) yeni bir yatırım kararı almıştır.

2021 yılında Belçika’da Bekir Dağ ve Serhat Tanrıkut tarafından kurulan Wodo Network, web 3.0 teknolojilerini geliştiren bir şirkettir. Şirket, işletmelerin kendi işlerine web 3.0 ürünlerini entegrasyonlarını hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapmalarını sağlayan Wodo Platformu sunar. Wodo Gaming, Wodo Platformunun benzersiz yetenekleri üzerine inşa edilen ilk ürün paketidir. Bu ürün ile oyun geliştiriciler kendi oyunlarına kripto ödeme sistemi, NFT, oyun içi varlık yönetimi kapasitesi ekleyebiliyorlar.

Wodo Network kurucuları, Nisan 2022’de İstanbul’da WODO TEKNOLOJİ A.Ş. adıyla şirket kurarak Türkiye pazarına girdiler. (internet adresi: wodo.io)

Kendi projelerini globalde büyük pazarlara açmak isteyen Wodo Network ekibi ile yapılan anlaşma ile yeni bir oluşum gerçekleşecektir. Bu yapılanmada regülasyon kolaylıklarından dolayı şirket merkezi İsviçre’nin Zug Kantoniu  seçilmiştir. Zug, son yıllarda kripto para ve ‘blok zinciri’ alanında barındırdığı startuplar sayesinde “Kripto Vadisi(Crypto Valley)” olarak biliniyor. Xapo, Monetas, Velas, GrnGrid, Xterio gibi tanınmış birçok yeni teknoloji startupları Kripto Vadi’de yerlerini almış durumdadır.

VBT Yazılım, 2021 yılında İsviçre’de yazılım distrübütörü Serrec AG ile ortak olarak % 51’i kendinde olmak üzere “VBT Europe AG” firmasını kurmuştu. Yeni oluşum için işleri hızlandırmak adına Serrec AG’nin elindeki % 49’luk pay nominal değeri olan 49 bin CHF (yaklaşık 1.5 milyon TL) bedel ile satın alınarak bu şirketteki payımız % 100’e ulaşmıştır. Bağlı ortaklığımız olan “VBT Europe AG” firması yeniden yapılandırılacak ve yeni adı ZENITHWAVES olacaktır. Türkiye’deki WODO TEKNOLOJİ A.Ş.’nin bütün fikri hakları ve ürünler de bu yeni şirketin içine konacak, bu şirketin tüm payını devralacaktır.

ZENITHWAVES’e Dubai merkezli yatırım firması ZeithGeld FZE % 20 pay için 2 milyon dolar, VBT Yazılım da % 10 pay için 1 milyon dolar yatırım yapacaktır. Wodo Network’ün mevcut ortakları Bekir Dağ ve Serhat Tanrıkut da % 70 hisseye sahip olacaktır. Bu yatırımlar ile Wodo Network’ün; finans, arttırılmış gerçeklik(AR) ve sanal gerçeklik(VR) gibi iş sektörlerinde blockchain, yapay zeka tabanlı ürünler geliştirmesine ve globalde yeni nesil teknoloji şirketi olma vizyonuna katkı sağlanacaktır.

Bu yatırımımızın Şirketimize ilerleyen dönemde ciddi katkı vermesini umuyoruz.

Paydaşlarımıza saygıyla duyurulur.” dnildi.

VBTYZ Hissesi Güncel Fiyatı Ne Kadar Oldu? (27 Eylül 2023)

Borsada #VBTYZ koduyla fiyatlanan şirketin hisseleri haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 9,98 yükselişle 96,40 TL’ye yükselerek günü tavan fiyattan tamamladı. VBTYZ  hissesinde tarihi zirve 133,50 TL olarak kaydedildi. Hissenin tarihi zirvesine ulaşması için yüzde 10 yükselmesi gerekiyor. VBTYZ hisseleri son 1 ayda yüzde 28 getiri sağladı.

VBTYZ Hisse Grafiği 27 Eylül 2023

VBTYZ Hisse Grafiği 27 Eylül 2023

 

https://parafesor.net/o-sirket-yatirimcilari-son-1-yilda-yuzde-25111-prim-elde-etti-hissede-rekor-yukselis-suruyor

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.
Sıradaki Haber Zorlu Enerji’nin (ZOREN) Projesiyle İlgili ÇED Süreci Başladı!